Створення бренду та розробка фірмового стилю


Брендинг – це комплекс операцій, кінцевою метою якого є створення цілісного, впізнаваного та унікального образу компанії. Створення бренда – це процес, який вимагає творчого підходу та глибокого аналізу ринкової ситуації.

Мета та можливості брендингу

Головною метою фірмового стилю, бренда є його ідентифікація, асоціація продукту з корпоративною культурою. Він обов’язково має запам’ятовуватися, відображати настрій компанії, суть послуг, що нею надаються в одному образі.

Говорячи про можливості брендингу, варто звернути увагу на формування іміджу компанії та підкреслення конкурентних переваг. Брендинг дає широкі можливості для максимального охоплення кількості потенційної цільової аудиторії та підвищення ступеня лояльності до бренда завдяки своїй функції запам'ятовування.

Етапи створення бренда

Брендинг є доволі кропіткою справою, адже включає в себе багато аспектів. Це творчий, та водночас прагматичний процес, який вимагає скрупульозного відношення до кожного етапу.

  1. Збір інформації та аналіз ринку. Вивчається ринок, що дозволить об’єктивно оцінити відповідну нішу, визначити простір для позиціювання. Крім того, проводиться детальна аналітика кола конкурентів та їх стратегії, дослідження цільової аудиторії та її потреб.
  2. Формування ідеологічної програми та стратегії позиціювання. Цей етап вимагає визначення емоційного, ідейного та психологічного посилу до аудиторії та асоціацій, які виникатимуть. Для цього потрібно працювати з перевагами бренда, основними його характеристиками.
  3. Побудова бренда. Відбувається створення візуальних та вербальних ідентифікаторів, а також айдентики (фірмового стилю). Також проходить процес розробки комплекту документів та брендбука.
  4. Просування бренда. Створення маркетингових комунікації та міцних відносин з цільовою аудиторією для посилення іміджу.
  5. Моніторинг ефективності

Розробка логотипу та фірмового стилю

Процес розробки логотипу та фірмового стилю заключається у створенні унікальних графічних елементів, шрифтів, колірної палітри. Ці елементи мають забезпечити оригінальність та єдність матеріалів компанії та корпоративної культури.

Розробка фірмового стилю – це одна з частин комплексу дій, які стануть ідентифікатором того чи іншого бренда на ринку та допоможуть виділити його серед конкурентів.

Логотип – це головний ідентифікатор, який має бути самобутнім і якісно вирізняти компанію між конкурентів.

Для чого замовляти фірмовий стиль у спеціалістів?

Справді сильний та унікальний бренд можливо створити лише завдяки цілому комплексу операцій. Кожна із них вимагає професійного підходу, який можуть забезпечити лише спеціалісти. Якщо взяти брендинг у свої руки, це може призвести до витрат вражаючих сум на просування. Тож, не варто ризикувати в такій справі.

Що входить до фірмового стилю?

  • Логотип та товарний знак;
  • Слоган;
  • Фірмова палітра кольорів;
  • Комплект шрифтів;
  • Створення фірмової документації (візитівки, бланки, конверти та ін.).
Створення брендингу дає можливість з максимальною точністю визначити переваги та правильно піднести всі достоїнства. При цьому створити в свідомості покупців певний образ та асоціації з вигідним виділенням поміж конкурентів.

Наприклад, чому Rolex асоціюється з престижем, статусом та якістю, Duracell з надійністю та довговічністю? Насправді такі “ярлики” – результат продуктивного брендингу.

Замовити створення бренда, дизайн фірмового стилю можна у наших спеціалістів, що дозволить швидко, системно, економно, на основі детального аналізу потенційного споживача та ринку, забезпечити належний результат.