Ми вже піднімали питання охорони навколишнього середовища. Але воно й надалі не перестає нас турбувати. Ми продовжуємо думати у цьому напрямку та шукати шляхів вирішення цієї проблеми. Звісно, на тому рівні, який нам доступний.
Отже, для початку, давайте спитаємося міжнародного досвіду. Яким чином світова спільнота працює над цією проблемою?
Ми дізналися, що на сьогодні майже всі розвинені країни світу мають свої національні програми з охорони довкілля. Також, у багатьох країнах прийняті комплексні програми природокористування, які стосуються усіх сфер цієї галузі, та підкріплені відповідними законами.
До того ж, варто зазначити, що у розвинутих країнах, державне втручання у природокористування має досить помітний характер. Створені ієрархічні системи управління, в яких визначаються цілі природоохоронної політики, її об’єкти та виконавчі рівні. Існує певний інструментарій, що включає в себе моніторинг оточуючого середовища, управління процесами, фінансування та стимулювання природоохоронної діяльності.
Нажаль, глобально ця проблема почала вирішуватися світом не так давно. А саме з часів Стокгольмської конференції (1972 р.). Відповідно до рішень, які тоді були прийняті, для міжнародної співпраці з проблем охорони довкілля у світовому масштабі була створена Програма ООН з навколишнього середовища.
Що стосується України, то у грудні 2010 р. Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про Основні засади державної екологічної політики на період до 2020 року». Серед ряду його засад можна виділити реалізацію Національної екологічної політики в різних сферах природоохоронної галузі. А основним механізмом імплементації екологічної стратегії в Україні став Національний план дій з питань навколишнього природного середовища на 2011-2015 рр.
Але це те, що стосується вирішення екологічного питання на державному рівні. Все це, звичайно, має позитивно впливати на покращення екологічної ситуації в нашій країні та світі. Проте, важливо, щоб усю вагу проблеми розумів кожен, без виключення, член суспільства. Адже все залежить саме від нас. Від кожного.
Що можемо зробити ми, як колектив компанії «Накітель»? Ми довідались, що ціле дерево витрачається для виготовлення приблизно 20 пачок паперу формату А4, а це один із основних витратних ресурсів будь-якого офісу. Іншими словами, виходить, що на щоденні «паперові» витрати навіть невеликого офісу, йде 2-3 дерева на рік.
Ми підрахували, що на потреби нашої компанії витрачається близько 20 пачок паперу на рік. Тому ми вирішили, по-перше, максимально перевести користування документами в електронний формат. Наприклад, презентації, каталоги, комерційні пропозиції відтепер у нас будуть лише в електронному вигляді. Наші співробітники, зустрічаючись із клієнтами та партнерами по бізнесу, в якості наочності, уже використовують електронні носії, а всю інформацію ми потім пересилаємо електронною поштою. Таким чином, ми намагаємось врятувати ту кількість дерев, яка мала піти на виготовлення їх паперових примірників.